Halové Majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva a vo viacboji mužov, juniorov a staršieho žiactva. Bratislava, Sobota, 5.Marec

Voľby: dnes Jasná atletika

Koho do čerta zaujíma atletika – navyše žiacka. Najmä keď sa dnes dejú dôležité veci v Jasnej, všetci (v ideálnej demokracii) sú na vychádzkach do volebných miestností. A Slovensko sa trasie od zvedavosti ako to celé dopadne.

"Žltý expres" slovenskej výpravy Európskeho olympíjskeho festivalu mládeže na úvodný ceremoniál v Tbilisi, Nedeľa, 26.7.2015, Tbilisi, Gruzínsko

Pod olympijsku vlajku “žltým expresom“

Ani sme poriadne nepricestovali a už nás opäť začali sáčkovať do autobusov, pri pohľade na rôznorodý vozový park som mal síce pocit, že v túto osudovú nedeľu nebude v Tbilisi a v okolí fungovať žiadna forma autobusovej dopravy, predsa len prepraviť cez dvetisíc športovcov, funkcionárov a dobrovoľníkov je logistika vysokého kalibru a jednoducho vám môže dôjsť zásoba autobusov.

Na ceste do Gruzínska za Európskym olympíjskym festivalom mládeže

Na polceste do Gruzínska ako jeden tím

Európsky olympíjsky festival mládeže – názov ťažko vysloviteľný, ešte ťažšie vysvetliteľný. Sám som sa musel niekoľkokrát zamyslieť predtým ako som vysvetľoval kolegom, kam to vlastne idem. Je to ako keď sa na káve snažíte podeliť o svoj posledný prírastok do vašej rodinnej obývačky – nový televízor.

Radosť Gabriela Chochoľáka počas 80. volejbalového turnaja TJ Sokol Moštenica 2015, Sobota 18. Júla 2015

80 rokov volejbalu v Moštenici

Moštenica – dedinka vzdialená pár kilometrov od Slovenskej Ľupče, vtesnaná medzi strmé kopce organizuje volejbalový turnaj, ktorý priláka každoročne niekoľko desiatok nadšencov tohto športu. Dlhoročná tradícia TJ Sokol Moštenica, 59. ročník memoriálu T. Šimku a 3. ročník memoriálu Bohumila Goliana a jubilejbý 80. ročník tunajšieho volejbalového turnaja vôbec, boli podnadpisom športového dňa na “Veľkom pľaci”.

Grand Prix Slovensko Košice 2013

Séria atletických mítingov Grand Prix, ktorá sa v priebehu sezóny obehne skoro celé Slovensko, tento víkend zavítala do Košíc. Nebyť mladších kategórií dorastencov a starších žiakov, bolo by na nej viac trénerov a funkcionárov ako športovcov.

Štart slovenského štvorbobu s posádkou Milan Jagnešák, Martin Tešovič, Vladimír Šimík a Adam Závacký v druhej jazde Majstrovstiev sveta v boboch 2013, St.Moritz/Celerina, Švajčiarsko, Sobota 2.2.2013

Do ľadového koryta na vrchole sveta – MS boby 2013

Nepatrím do skupiny ľudí, ktorí by vyhľadávali adrenalínové aktivity, avšak mal som ten pocit, ešte pred tým ako niečo k Majstrovstvám sveta v boboch a skeletone v St. Moritzi napíšem, mal by som aspoň niečo o tomto športe vedieť. Švajčiarske stredisko St. Moritz/Celerina, ktoré okrem kilometrov a kilometrov zjazdoviek stálo aj pri zrode bobovej disciplíny je tak tým najlepším miestom, kde sa dá k tomuto športu dokonale priblížiť. A to doslovne.