Grand Prix Slovensko Košice 2013

Séria atletických mítingov Grand Prix, ktorá sa v priebehu sezóny obehne skoro celé Slovensko, tento víkend zavítala do Košíc. Nebyť mladších kategórií dorastencov a starších žiakov, bolo by na nej viac trénerov a funkcionárov ako športovcov. Z tých zvučnejších mien sa na piesku predstavila iba Danka Velďáková (trojskok) a na dráhe Viliam Papšo (beh na 100m), ktorý Slovensko reprezentovali aj na vo švédskom Gotheborgu.

Danka Velďáková po trojskoku na atletickom Grand Prix Slovakia, Košice, Nedeľa 26.5.2013

Počasie, ktoré doobeda odrádzalo vôbec otvoriť dvere na byte, nie to ešte ísť športovať, sa nakoniec umúdrilo a trio Velďákových napokon dorazilo na štadión (Janka Velďáková, Danka Velďáková a ich tréner Dubovský, ktorému prischla prezývka „Velďák“).

Danka Velďáková na trojskoku počas atletického Grand Prix Slovakia, Košice, Nedeľa 26.5.2013

Pre Danku to bol tretí štart na pretekoch v letnej sezóne, kde sa snaží o splnenie limitu 14.20m na Majstrovstvá Sveta v atletike, ktoré sa budú konať v auguste tohto roka v Moskve.
Slovenský atletický zväz určil konečný dátum plnenia kritérií na 28.7.2013, momentálne Danke aj podľa jej slov chýba teplejšie počasie, ktorého si ani na predchádzajúcom podujatí Diamantovej ligy v Šanghaji veľa neužila.

Danka Velďáková na trojskoku počas atletického Grand Prix Slovakia, Košice, Nedeľa 26.5.2013

Do konca júla tak ešte bude mať možnosť popasovať sa s limitom na Majstrovstvá sveta v atletike, najbližšie to bude na Diamantovej lige v Eugene (USA).

Viliam Papšo po behu na 100m počas atletického Grand Prix Slovakia, Košice, Nedeľa 26.5.2013