Dominika Nestarcová s Natáliou Dubovcovou na červenom v Rabensteine

Rakúska dedinka Rabenstein známa organizovaním ženských beach volejbalových turnajov pod názvom Ravenstone Ladies A-Cup mala tento rok česť privítať dvojnásobné obhajkyne titulu, ktorými nebol nik iný ako Dominika Nestarcová a Natália Dubovcová. Otvorený turnaj rozprestierajúci sa na troch kurtoch v areáli kúpaliska umožnil divákom skombinovať opaľovanie na kúpalisku s .

Hneď z rána v prvom sobotňajšom zápase dievčatá nastúpili proti Rakúskej dvojici Schmidl/Worahnik a s prehľadom svoje súperky rozobrali. Servis našich dievčat spôsoboval Rakušankám veľké problémy, čo vyústilo miestami až do ich nepríjemneho nešportového správania.

S pribúdajúcimi minútami stúpala aj teplota čo sa prejavovalo aj na únave hráčok, Dominika s Natáliou však prechádzali ďalším zápasom bez zbytočnej straty síl, keď v dvoch setoch zdolali dvojicu Chukwuma/Almer.

Dohrávka pavúka a skupín o záchranu zabrala ďalšie dve hodiny. Postupne sa aj na tribúnach objavilo zopár divákov, ktorí si prišli užiť slnka pri pohľade na vyšportované a miestami aj potetované telá dievčat. Podobne si turnaj užívali aj dvaja príležitostní fotografi, ktorých dlhé rifle a hrubé tričká ma uvádzali do pochybností či voľba toho najvzdušnejšieho čo skriňa ráno dala bola tým správnym „pracovným“ odevom pre ten deň.

V treťom kole sa na horúcom piesku dievčatá popasovali s Českým duom Bonnerová/Hermannová tentokrát však v troch setoch vyhrali 1:2. Neskôr po zápase Natália s úsmevom dodala: „…to aby bolo viac fotografií“. S touto dvojicou sa stretli ešte raz v nedeľňajšom semifinálovom zápase.

Nadšenci pre v Rabensteine, inak ničim nevynikajúcej dedinke v Rakúsku, ktorá by sa dala prirovnať množstvu tých našich dokázali v priebehu štyroch rokov organizovať turnaje skutočne na úrovni. Ľudia si turnaj organizovali sami pre seba, nikto sa na nič nestažoval, všetko prebiehalo s úplnou ľahkosťou.

Využitie lokality kúpaliska, v podstate upravenej lúky na brehu prehradenej rieky s jedným 25m bazénom, za horúceho počasia priťahujúcej domácich ako aj obyvateľov priľahlých dediniek , naoko úplne jednoduchého riešenia však v Rakúskom podaní malo niečo do seba.

Nedeľňajšia časť začala pre Dominiku s Natáliou o čosi neskôr, ráno sa dohrávali zápasy o posledné miestenky do semifinále. Česká dvojica Bonnerová/Hermannová napokon nastúpila aj v semifinále, kde predviedli divákom výborný trojsetový volejbalový zápas, ktorý napokon dopadol úspešne pre naše reprezentantky 2:1.

Finále, ktoré sľubovalo atraktívny beach volejbal spočiatku nevyzeralo pre dievčatá dobre, začiatok zápasu, keď stratili vedenie šiestich bodov ich stálo stratu prvého setu. Po tom však začali hrať svoju hru a dotiahli celý zápas do úspešného konca a obhájili už po tretí krát prvenstvo na tomto turnaji a na stupienky víťazov vybehli po červenom koberci.

Keď Natália s Dominikou hovoria o ich najobľúbenejšom turnaji, neprekvapuje ma, že je to práve Ravenstone Ladies A-Cup. V priebehu dvoch dni som sa stal súčasťou podujatia, ktoré organizovali obyvatelia dedinky Rabenstein, obklopený ľudmi, ktorých motiváciou nie sú peniaze, ale zanietenie pre . V tomto smere sa určite od našich Rakúskych susedov máme ešte čo učiť.