MS hokejbal 2011 Česko – USA

Počas tohtoročných hokejbalových majstrovstiev sveta v podaní nežnejšieho pohlavia sa v predposlednom zápase celých majstrovstiev stretli hráčky Česka a USA. Hokejbalistky USA nezdolali nápor Kanady, proti ktorej prehrali 5:0, hráčky Česka prehrali v dueli so Slovenskom po samostatných nájazdoch 2:1.

Zápas sa konal v tréningovej hale A zrekonštruovaného zimného štadióna Ondreja Nepelu vzhľadom na množstvo zápasov prebiehajúcich počas celých majstrovstiev. Hra sa od začiatku niesla v prospech hokejbalistiek USA, ktorým sa podarilo skórovať už v 35 sekunde prvej tretiny zápasu prostredníctvom gólu Sarah Wilson.

České reprezentantky nenechali na seba dlho čakať a už v druhej minúte Denisa Křížová vyrovnala na 1:1. Na Českej lavičke tréneri oduševnene prežívali celý duel a snažili sa svojim zverenkyniam dávať cenné rady, no mal som poci, že dievčatá si hrali svoju hru – tak ako boli zvyknuté a tak slová trénerov často padali na neúrodnú pôdu.

Ani vďaka výdatnému tlaku sa tímu USA nedarilo prekonať obranu Českého tímu, ktorý v dvanástej minúte skóroval na 2:1, čo im zabezpečilo odchod na prestávku v dobrej nálade, autorkou gólu bola opäť Denisa Křížová. USA sa však opäť podarilo v šestnástej minúte dotiahnuť za pomoci Katie Newton na 2:2 a tak sa muselo o výsledku rozhodnúť v záverečnej tretine.

K rozdohujúcemu gólu došlo až päť minút pred ukončením riadneho hracieho času, Lucie Manhartová prekonala americkú brankárku Adele King a tak zabezpečila víťazstvo pre hokejbalistky Česka s konečným výsledkom 3:2.

Vďaka radosti spoluhráčok brankárka Kateřina Bečevová utrpela menší úraz, no za pomoci zdravotníkov mohla absolvovať záverečný ceremoniál odovzdávania ocenenia za 3. miesto na Majstovstvách sveta v hokejbale.

Napriek stiesneným podmienkam v tréningových halách sa na zápas prišlo pozrieť dosť fanúšikov, ktorý spolu s českými hokejbalistkami vychutnávali víťazstvo ešte ďalších 20 minút. To už sa pripravovali hráčky Kanady a Slovenska na finálový duel a ja som sa presúval do hlavnej haly s obavou či si nájdem voľné miesto.