Pavol Uhrin – autor fotošportu

Čo sa skrýva za myšlienkou fotošportu – športovej fotografie?

Ako študent Fakulty telesnej výchovy a športu v Bratislave som sám na vlastnej koži mal možnosť vyskúšať si množstvo športových aktivít po výkonnostnej stránke. Táto vysoká škola mi dala veľa v smere chápania športu. Nikdy som nebol profesionálne aktívnym športovcom, obdivoval som zanietenie ľudí okolo mňa, ktorí sa venovali plnohodnotne jednému športu od útleho detstva.

Keďže niesom naďalej aktívny v oblasti športu, cítim že ostávam dlžný všetkým profesorom, asistentom, trénerom, učiteľom, ktorí venovali množstvo času odovzdávaním vedomostí z rôznych športov a v neposlednom rade aj sám sebe.

Práve preto sa venujem športu prostredníctvom fotografie – , a tak vypĺňam prázdne miesto ktoré ostalo po odchode z vysokej školy.

Veľakrát mi pri čítaní o zápasoch, pretekoch chýbala kvalitná fotografia, ktorá by aspoň čiastočne sprostredkovala atmosféru podujatia. Napriek dostupnosti fototechniky v dnešných dňoch mám stále pocit, že existuje miesto pre kvalitnú športovú fotografiu.

Počas fotenia sa snažím vyhľadávať emócie, radosť, odpovede ktoré robia zo športu práve to, čím je od nepamäti – zdrojom energie. Mojou snahou bude prinášať takúto fotografiu práve prostredníctvom

Pavol Uhrin

Najmä počas mojich zahraničných ciest mi verným pomocníkom boli stránky booking.com a airbnb.com, kde sa dali nájsť aktuálne hotely a ubytovania, ktoré boli v rozumných cenách.