Slovensko – Bosna a Hercegovina

Rugby na Slovensku nie je vôbec známym športom, málokto z nás vôbec pozná základné pravidlá tejto kolektívnej športovej hry. Ja som mal možnosť zúčastniť sa duelu národnej reprezentácie, ktorý sa odohral na jedinom Bratislavskom ihrisku rugby – v Čunove, kde sa rozhodovalo o preradení jedného družstva do vyššej divízie v rámci európskej rugby ligy.

Počas štúdia na FTVŠ som sa stretol s množstvom športov a je paradoxné, že to boli práve hodiny angličtiny, ktoré nám dali informácie o mnohých či už kolektívnych alebo individuálnych športoch. Bohužiaľ z rugby som si pamätal námatkovo pár faktov, ako typ lopty, spôsob prihrávania lopty smerom dozadu a typ bránky v tvare „H“.

V športovej fotografii som sledoval široké spektrum športov, no od zápasu rugby som nevedel čo mám očakávať a bol som prijemne prekvapený. Zápas s Bosnou a Hercegovinou skutočne bol zorganizovaný na úrovni, divákov sa nazbieralo viac ako na niektoré extraligové zápasy volejbalu.

Tím Slovenska otváral hru úvodným výkopom a mal tak možnosť získať prvé body, no po prvých desiatich minútach to vypadalo, že sa hra bude držať najmä v našom obrannom území (20 metrová hranica od bránkoviska). Po prvom polčase stav pre Slovensko nevyzeral veľmi priaznivo (0:21), v druhom polčase sa podarilo tímu Slovenska skórovať za pomoci hráčov: Fialku, Mandičáka a Petra Kozubíka a získať 15 bodov čo po konečnom hvizde rozhodcu znamenalo výsledný stav 15:43.

Zostava Slovenska: SLOVENSKO: Grunner (5), Majovský (2), Štefl (3), Mihalka (4), Mihálik (5), Pfeifer (6), Fritz (7), Mandičák (8), Puha (9), Kučera (10), Fialka (11), Novák (12), Kozubík Pavel (13), Hybben (14), Kozubík Petr (15), Silný (16), Štefanský (17), Vereš (18), Rabara (19), Grulich (20), Jančo (21), Mana (22).

• Aj takéto úniky pomohli hráčom Slovenska dosiahnuť 15 bodov, čo ale nestačilo proti Bosne a Hercegovine, ktorej podľahli 15:48, 17.10. 2011 v Bratislavskom Čunove.
  • Hráči Slovenska sa pripravujú na zloženie hráča Bosny a Hercegoviny, ktorej podľahli 15:48, 17.10. 2011 v Bratislavskom Čunove.
  • Grunner zložený k zemi počas zápasu Slovensko - Bosna a Hercegovina, kde Slovensko prehralo 15:48, 17.10.2011 v Bratislavskom Čunove
  • Napriek razeniu Slovenska sa nepodarilo uspieť proti tímu Bosny a Hercegoviny, ktoré podľahlo 15:48, 17.10.2011 v Bratislavskom Čunove
  • Navzdory všetkému proti súperovi, rugby tím Slovenska proti reprezentácii Bosny a Hercegoviny, ktorej podľahla 15:48, 17.10.2011 v Bratislavskom Čunove
  • Rugby v útoku uštedrí súperom občas aj tvrdé údery, rugby tím Slovenska proti reprezentácii Bosny a Hercegoviny, ktorej podľahla 15:48, 17.10.2011 v Bratislavskom Čunove
  • Petr Kozubík skóruje pre rugby tím Slovenska proti reprezentácii Bosny a Hercegoviny, ktorej podľahla 15:48, 17.10.2011 v Bratislavskom Čunove
  • Radosť tímu Bosny a Hercegoviny po zdolaní Slovenska 15:48, 17.10.2011 v Bratislavskom Čunove