ITF Slovak Open 2011 – Hončová – Kichenok

Druhým zápasom na hlavnom kurte bratislavskej NTC Sibamac Arény 16.11.2011 bol duel slovenskej reprezentantky Michaely Hončovej s Lyudmylou Kichenok (UKR). Po predchádzajúcej sa Michaele nepodarilo prebojovať sa do ďalšieho kola keď prehrala hladko 6-0, 6-2.

Michaela Hončová sa počas prvého setu nechopila hry čo využila jej súperka a vďaka vynikajúcim podaniam neumožnila získať Michaele ani gem. Nedarilo sa jej na podaní, nedokázala odvracať podania svojej spoluhráčky čo stupňovalo jej nervozitu.

Lyudmyle sa darilo približovaním k záverečnému stavu 6-0 nielen výborne podávať, ale taktiež odvracať údery. Za 51 minút bolo po nádeji Michaely Hončovej na postup do ďalšieho kola v ITF Slovak Open 2011.

Do druhého setu sa Michaela zmobilizovala, vďaka výborným podaniam sa jej podarilo uhrať prvý gem. Lyudmyla však rýchlo vyrovnala na 1-1 a v treťom sete sa vďaka Michaelinej dvojchybe na podaní začala diktovať tempo ktoré udržala do konca setu ktorý sa skončil v jej prospech 6-2.

Ukrainka si zabezpečila miestenku v druhom kole ITF Slovak Open 2011, kde sa stretne s našou divokou kartou v zastúpení Anny Schmiedlovej.

Ešte pred samotnými zápasmi som očakával viac emócií, no dievčatá sa ovládali na výbornú, zaťatá päsť občasný pokrik, nahnevaný pohľad boli jediné prejavy ktoré sa dali vidieť. Napriek krátkemu trvaniu sa mi podarilo spraviť zaujímavé .

Vrcholné tenisové podujatia na Slovensku, ku ktorým tohtoročný ITF Slovak Open 2011 určite patrí, nepatria zrovna k športovým akciám, kde je proces akreditácie jednoduchý. Práve z totho dôvodu si veľmi cením, že som mohol na chvíľku sledovať slovenské tenisové dianie z mediálnej lavičky, vďaka patrí p. Wisterovej zo STZ, ktorá bola napriek chýbajúcemu angažmánu z mienkotvorných médií ochotná udeliť mi akreditáciu.