Športové plesanie alebo 6. reprezentačný ples FTVŠ UK

Netradičné športy a podujatia o ktorých sa málokto zmieňuje sú väčšinou tie, na ktorých by ste ma našli, musím sa preto priznať, že 6. reprezentačný ples FTVŠ UK sa istým spôsobom vymyká z tohto rámca. Spočiatku som mal pocit, že sem tento článok nepatrí, no rozhodol som sa, že to nechám na každého z vás.

Na prvý pohľad plesy nemajú toho veľa do činenia so športom. Športová zložka nie je však ani tu úplne vylúčená a zväčša sa vyskytuje v izolovanej forme najmä ku koncu tejto spoločenskej udalosti, keď je vo väčšine prípadov nežnejšie pohlavie donútené prenášať ťažké bremená v podobe manželov a priateľov na ich finálne miesto odpočinku.

Zábava „telocvikárov“ na úrovni v podobe Plesu FTVŠ UK, nech to znie akokoľvek nezlúčiteľne a neuveriteľne tento rok už datuje svoj 6. ročník a určite zapadá do celkovej myšlienky zušľachťovania nielej tela ale i ducha pričom spája mladých – študentov so staršími – či už absolventmi, ktorý na svoju alma mater napriek rokom nezanevreli alebo priateľov fakulty ktorí si našli svoju cestu na toto spoločenské podujatie.

Už podľa názvu Reprezentačného plesu Fakulty telesnej výchovy a športu bolo isté, že to bez športu nepôjde. Spoločenský program sprevádzajúci účastníkov, ktorí mali k športu ako teda aj fakulte blízko bol z veľkej miery práve z „dielne“ študentov FTVŠ. Folklórny súbor Gymnik, VŠK FTVŠ UK Lafranconi, skupina študentov pod názvom EuroRoma, karate klub Rapidáci ale aj Matej Chren s Katarínou Štumpfovou dokonale vyplnili spoločenský program a dali tak možnosť hosťom vydýchnuť si pomedzi tanečné kolá striedavo pod taktovkou skupiny Senzus a DJ-a L.Co.

Priestory bratislavskej Incheby sa tak po ďalší rok podarilo organizátorom naplniť najmä z vlastných radov – samotných študentov fakulty, ktorí zaiste uvítali možnosť spoločenského vyžitia sa.

Predsa príležitostí na vytiahnutie obleku u chalanov mimo skúšky z anatómie a neskôr u tých vytrvalejších promócií nie je na tomto type vysokej školy tak veľa. Slečny, bežne pobehujúce v obtiahnutých športových legínach po chodbách fakulty občas spôsobujúce dýchacie problémy u chlapského osadenstva v spoločenských šatách tak však zrazu začínajú štúdiu na tejto inštitúcii aspoň na chvíľu dávať ďaleko ušľachtilejší zmysel.

Rozsiahla fotogaléria na FB stránke