Finále predkvalifikácie OH – Slovensko – Španielsko

Vo finálovom boji predkvalifikácie na Olympíjske hry v Londýne sa naši volejbalisti pobili s reprezentáciou Španielska o miestenku do Sofie na kvalifikačný turnaj, kde sa bude rozhodovať o miestenkách na Olympíjske hry. V tomto vyčerpávajúcom zápase napokon podľahli súperovi a za stavu 2:3 odchádzali z palubovky so sklonenými hlavami.

So Španielskom sa naši reprezentanti už mali možnosť stretnúť v polovici júla tohto roku počas finále Európskej ligy v Košiciach, kde ich zdolali 3:2 (22, -22, -24, 22, 12). Rovnako úspešní boli naši v druhom zápase podskupiny , kde ich porazili 1:3 (26, -18, -23, -14).

Tretí zápas s najvyššou váhou však nevyšiel podľa našich predstáv, po prvom sete, ktorý vyšiel v prospech Španielov sa volejbalistom podarilo získať si druhý pre seba.

Začiatok tretieho setu patril hosťom, po oddychovom čas našich diváci mali možnosť sledovať dlhé výmeny keď sa ani jednej strane nedarilo zakončiť akcie. Do konca setu sa nepodarilo ani jednej strane odpútať na viac ako dva body. Napokon ale Španieli set získali pre seba 25:23.

V začiatku štvrtého setu sme si spravili náskok 4:1, ktorý sa podarilo udržať a do prvého technického time-outu sme išli za stavu 8:5. Úspešnými zakončeniami Nemca a Diviša sme si vedenie držali aj v druhom time-oute. Za stavu 24:21 zakončoval opäť Nemec a bolo rozhodnuté o pokračovaní v tajbrejku.

Piaty set sa niesol v pomerne vyrovnanom súboji oboch družstiev, na oboch stranách sa ojavili chyby, v tíme Slovenska to však bolo za stavu 14:14, kde Diviš pokazil servis podobne ako Hupka 15:16. V poslednej lopte Španieli zablokovali Nemca a tajbrejk napokon pripadol za stavu 17:15 Španielsku.

Slovensko po päťsetovej hre napokon prehralo 2:3 (-20, 21, -23, 21, -15). No šanca na náš postup do kvalifikácie v Sofii ešte nie je úplne vylúčená.