VKP Bratislava – Volley Team UNICEF Bratislava

6. kolo volejbalovej extraligy sa nieslo v očakávaní bratislavského derby medzi obhajcami titulu v minulej sezóny – VKP Bratislava, a nového tímu Volley Team UNICEF Bratislava, ktorý začínal túto sezónu od nuly no s veľkými ambíciami. Oba tímy maju domácu palubovku v hale PKO, kde si pred zrakmi 600 divákov v päťsetovom zápase napokon lepšie počíňali hráči VKP Bratislava, keď zdolali Volley Team 3:2 (-20, 20, -19, 23, 10) po dvoch hodinách.

Divácky atraktívny zápas favoritov sezóny sa spočiatku nakláňal v prospech Volley Team-u, ktorému sa v predchádzajúcich kolách darilo premieňať šance a nedarovať súperovi len tak jednoducho body. VKP však úspešne vzdoroval a od začiatku bolo jasné, že sa bude hrať o každú loptu. Oba tímy sa striedali v zisku setov až do piateho, kde sa vďaka početným z chybám na strane Volley Team-u podarilo VKP ujsť o 5 bodov a otočiť výsledok vo svoj prospech.

VKP si výhrou zabezpečilo vedenie na čele tabuľky – stále bez prehry, Volley Team sa prepadol na tretie miesto, keďže na druhé sa dostal Svidník, ktorý má rovnaký počet bodov ako VKP.