Volley Team UNICEF Bratislava – ATC Trenčín COP

Počas víkendu 8.10. – 9.10. v rámci 3. kola volejbalovej extraligy sa v Bratislavskom PKO odohrali stretnutia tímu Volley Team UNICEF Bratislava proti ATC Trenčín COP, kde nováčik sezóny predviedol pred zrakmi vyše 250 divákov výkon 3:0 (23, 17, 16).

Volley Team UNICEF síce nováčikom sezóny áno, no individuality tímu na volejbalovom poli už nejaký ten rok vody mútia. Richard Nemec, ktorý počas Majstrovstiev Európy vo volejbale, ktoré sa konali v septembri posilnil tím slovenskej reprezentácie a pomohol tak Slovákom k vynikajúcemu 5. miestu v celkovom hodnotení po boku hlavného trénera a manažéra v jednej osobe – Branka Pistoviča bude viesť tím túto sezónu a deliť si domácu pôdu – halu PKO s VKP Bratislava a Doprastavom Bratislava (ženy).

U Richarda Nemca som mal ešte manko, keďže som mu ešte počas Majstrovstiev Európy vo volejbale v Prahe sľúbil spoločné tímové fotografie, takže som sa tešil, že budem mať možnosť sa revanžovať v jeho domácom tíme. Podľa informácií od Richarda, ktoré poskytol Denníku Šport odchádza po zápase na 4-týždňové hosťovanie do Talianskeho klubu Modena, kde bude zaskakovať za zranených blokárov. Richard odohrá 4 zápasy (2 doma, 2 vonku) a následne by sa mal vrátiť na Slovensko a pokračovať vo Volley Team-e.

Chlapci do zápasu nastúpili v zložení Martin Mikula, Richard Nemec, Jankovič, Benčič, Demeter, M. Hriňák, (libero Csicsay a Pipa, Križko, M. Hukel, P. Pistovič). Gabriel Chochoľáka sledoval kvôli zraneniu celý zápas z lavičky.

Volley Team spočiatku hral rozpačito, no v priebehu prvého setu sa im podarilo stabilizovať a neskôr už tímu Trenčína nedal príležitosť uniknúť čo i len o bod. V treťom sete si už chlapci užívali hru, čo im umožnilo úspešne ukončiť ich prvý zápas na domácej pôde.

Po zápase vďaka skvelej organizácii bola vyžrebovaná aj tombola s cenami, medzi ktorými figurovali položky ako lopta s podpismi hráčov Volley Teamu Unicef, spoločná fotografia fanúšičky s hráčmi „hore bez“ (v tomto prípade „hore bez“ boli hráči a nie fanúšička ako sme vo väčšine prípadov zvyknutý). Celý zápas bol komentovaný aj moderátorom a z pohľadu prípravy sa približoval podujatiam, ktoré som mal možnosť absolvovať v zahraničí.

by mali napovedať viac a tak sprostredkovať atmosféru tohto Volley Teamu, ktoré určite nebolo posledným, ktorého sa v tejto sezóne zúčastním.