Volley Team Unicef Bratislava – VK MIRAD PU Prešov

V 10. kole mužov na palubovke PKO hostili domáci Volley Team UNICEF Bratislava družstvo z východu, VK MIRAD PU Prešov. Oba tímy v priebežnom hodnotení súťaže delilo iba jedno miesto pričom so štvorbodovým náskokom na treťom mieste bol Volley Team UNICEF-u.

V dueli sa po dlhšej dobe objavil aj „Pán blokár“ – Richard Nemec, ktorý sa po štvortýždňovom hosťovaní v talianskom družstve Modena vrátil na domácu pôdu, kde bol opäť nielen trénerskou ale aj morálnou oporou družstva.

Kvôli striktným pravidlám a papierom nemohol Richard odohrať minulotýždňový zápas so Svidníkom a neostávalo mu nič iné iba sledovať trpkú prehru 1:3 svojich spoluhráčov z hľadiska PKO.

Volley Team nastúpil do zápasu opatrne, chlapci sa snažili neuponáhľať útoky a vážili každú loptu. Prvý set sa niesol v pomerne vyrovnanom rytme, pre tím Prešova to bol najlepšie odohraný set celého zápasu, ktorý ešte mali možnosť dotiahnuť do víťazného konca.

Nepodarilo sa a tak s výsledkom 25:21 odchádzali na lavičku. Druhé dejstvo sa nieslo v plnej réžii Volley Team-u, kde nedali Prešovu šancu zaútočiť. Z hráčov bolo cítiť, že sa dostali do hernej pohody a začali si zápas užívať.

Do záverečného setu nastúpil Volley Team s rovnakou razanciou ako skončil druhý set, až na drobné chyby na prijíme nenechal nič na náhodu a úspešne odvracal útoky Prešova kvalitnými blokmi.

Hráči Volley Teamu niekoľkokrát „vyčarovali“ príjem lopty v poli a neúprosne ju vracali do poľa medzi hráčov Prešova, ktorým častokrát neostávalo nič iné iba sa prizerať.

Prešovčania mali ešte možnosť ísť do brejku ku koncu tretieho setu, po chybe Volley Teamu za stavu 23:22, no chýbalo im kvalitné zakončenie a tak napokon podľahli tlaku domácich 25:22.

Účinkovanie Richarda Nemca podľa všetkého malo na tím blahodarné účinky, vo Volley Team-e jednoznačne panovala dobrá atmosféra, čo sa prejavilo aj na psychickej pohode celého družstva.

Volejbalisti Volley Team-u podali v tomto zápase výkon, na aký boli diváci zvyknutý z predchádzajúcich zápasov s výnimkou posledného zlyhania v zápase so Svidníkom.