VŠK Paneurópa Bratislava – VK Spišská Nová Ves

Volejbalistky z VŠK Paneurópa Bratislava hostili tento víkend Volejbalový klub Spišská Nová Ves. Po sérii dvoch prehier proti VTC Pezinok v rámci 13. kola extraligy žien ako aj v odvete Slovenskeho pohára žien a jednej prehre proti UKF Nitra tak mali možnosť reparátu na domácej pôde ktorú napokon aj využili.

Vzhľadom na spomenuté výsledky predchádzajúcich zápasov sa dal predpokladať ťažký nástup Paneurópy proti Spišiačkam, keďže slabší herný prejav sa s nimi ťahal už od zápasu s Kežmarkom. O to viac prekvapila, ich vyrovnaná hra v prvom sete kde sa im darilo, bez toho aby robili veľa chýb.

Kombinácia Lívie Kručovskej na smeči s vydarenými ulievkami nahrávačky Andrei Snopkovej niekoľkokrát nepríjemne prekvapila Spišiačky, ktorým sa nedarilo zablokovať rozbehnuté hráčky Paneurópy.

Do druhého setu nastúpili o niečo odvážnejšie, no ich súperky išli do prvého technického timeout-u ako prvé. Hral sa vyrovnaný volejbal, do setbalu išli ako prvé hosťujúce hráčky, Paneurópe sa podaril dvakrát odvrátiť a napokon išli na lavičku s druhým víťazným setom.

Tretí set bol od začiatku v réžii Paneurópy, po utvorení sedembodového náskoku to vyzeralo na veľmi rýchly koniec. Za stavu 23:14 sa však domáce akoby zasekli.

Po pripísaní piatich bodov na konto Spišiačok, ktoré sa ani napriek veľkej strate nezložili a celkom úspešne znižovali náskok a striedaní dvoch hráčok u domáceho družstva posledný bod napokon prišiel zo smeča Lucie Bognárovej, ktorý zastavil skóre na 25:19.

Víťazstvo Paneurópy tak mohlo aspoň pozdvihnúť náladu v družstve, ktoré sa po dvojnásobnom trápení s Pezinkom a prehre s UKF Nitra určite potrebovalo otriasť, keďže budúcu Sobotu 17.12.2011 o 18:00 ich na domácej palubovke FEI STU čaká nepríjemný súper Žiar nad Hronom.

Odnesú si Paneurópanky pod vianočný stromček víťazstvo alebo si budú musieť oddýchnuť a hľadať tímového ducha až v Januári?