VŠK Paneurópa – VTC Pezinok

Stretnutie 6. kola extraligy žien medzi VŠK Paneurópa Bratislava a VTC Pezinok sa začalo kontroverzne, keď hráčky Paneurópy „vypustili“ prvý set. Ani vďaka výborne odohratému nasledujúcemu setu sa im nepodarilo poraziť tím Pezinka a prehrali 1 : 3 (-18, 11, -23, -22).

Dievčatá Paneurópy Bratislava nastúpili na zápas proti Pezinku s veľkým odhodlaním, ťahajúc za sebou šnúru šiestich víťazstiev. No v prvom sete pripomínali vystrašené družstvo ktoré nastúpilo po prvý krát na palubovku. Chýbala energia a dravosť, ktorú predviedli už v zápase .

Nedarilo sa im na podaní, nevychádzali im bloky, nerozumeli si pri nahrávkach a Pezinčanky im každú chybu tvrdo spočítali. Ku koncu prvého setu sa im podarilo prebrať sa a začali predvádzať volejbal hodný extraligového družstva. Ako sa neskôr ukázalo „vypustený“ prvý set sa im stal osudným.

Rytmus na ktorý nabehli koncom prvého setu sa im darilo držať, už to vyzeralo na rýchly koniec zápasu keď nechali hráčky Pezinka uhrať iba 11 bodov. V priebehu tretieho setu si vytvorili vedenie, ktoré sa im nepodarilo udržať, začali sa vracať podobné chýby ako v prvom sete a pribudlo k nim aj pár pokazených podaní.

V záverečnom sete, ktorý sa niesol pomerne vo vyrovnanom duchu sa hráčkam Paneurópy najviac nedarilo na blokoch, keď lopta často letela mimo súperovho ihriska. Pezinčankám sa podarilo utiecť ku koncu štvrtého setu o pár bodov, na ktoré sa už Paneurópe nepodarilo dotiahnuť.

Nebyť kompletného zlyhania v prvom sete, ktoré umožnilo nakopnúť hráčky Pezinka by výsledok bol pravdepodobne opačný. Dievčatá Paneurópy najmä v druhom sete predviedli, že na palubovke sú doma, natrénované to majú, volejbal hrať vedia, ale nefungovala psychika ktorá ich pripravila o víťazstvo v tomto zápase.

Najbližšie hráčky Paneurópy čaká zápas Slovenského pohára vo volejbale, kde sa opäť stretnú s tímom COP Nitra na domácej palubovke, v telocvični FEI STU 2.11.2011. Dúfajme že sa dievčatá predvedú aspoň tak ako v predchádzajúcom stretnutí s týmto súperom.