VŠK Paneurópa – VISTA real Pezinok o 3. miesto extraligy

Po dlhšom čase sa hráčkam z VŠK Paneurópa podarilo prekonať smolu, ktorá sa im lepila na päty už od semifinále s Doprastavom. V rýchlom zápase proti ich rivalkám z Pezinka zviedli víťaznú sériu troch setov a odniesli si tak právoplatné víťazstvo.

„Právoplatné“ je namieste, keďže po predchádzajúcom zápase na domácej pôde Pezinka vďaka nezrovnalostiam v súpiske hráčok a skutočnom počte na lavičke Paneurópy bude rozhodovať súťažná komisia SVF. Nie je preto vylúčené, že bude rozhodnuté v prospech Pezinka, čo by stav stretnutí vyrovnalo na 1:1.

Už v spomínanom zápase sa však Paneurópe podarilo prelomiť po niekoľkých stretnutiach Pezinok, hoci jeho výsledok nie je ešte definitívny. V začiatkoch základnej časti bol práve Pezinok jedným z mála premožiteľov Bratislavskej Paneurópy. Dnešným zápasom hráčky ukázali, že pri správnej koncentrácii sa im darí a sú schopné poradiť si aj so silnými Pezinčankami.

Výkon hosťujúcich dievčat v tomto zápase však bol rozpačitý, určite nepredviedli to, čoho sú schopné. Domáce od začiatku hrali s kľudom, napriek tomu na konci prvého a druhého setu dovolili svojim súperkám získať niekoľko bodov namiesto toho aby set dotiahli. To sa im však nestáva iba v zápasoch s Pezinkom a je to akýsi ich rituál, ktorý sa im už párkrát vypomstil.

Celý zápas si domáce hráčky patrične užívali, Pezinčanky sa trápili aj keď im treba priznať bojovnosť a snahu otočiť zápas vo svoj prospech až do konca.

Šancu na odvetu bude mať VISTAreal Pezinok s výhodou domáceho prostredia vo štvrtok 26.4.2012, kde silná fanúšikovská základňa určite nechá o sebe vediť a počuť. Motivácia je veľká na oboch stranách – Pezinok môže obhájiť 3.miesto z minulého roka, Paneurópa ako nový tím môže získať hneď v prvej sezóne cenný kov.

Doplnené 23.4.2012
Dnes na základe rozhodnutia súťažnej komisie svf bol inkriminovaný zápas VŠK Paneurópa Bratislava – VISTEA real Pezinok z 18.4.2012 kontumovaný v prospech družstva Pezinka so stavom 3:0. Dôvodom bol neoprávnený člen družstva v hre.