Obrovský slalom v Patscherkofel v podaní Slovákov

V prvý súťažný deň, Sobotu 14.1.2012 v Innsbrucku sa predstavili naši reprezentanti Roman Murín a Petra Vlhová v superobrovskom slalome na trati Olympia v stredisku Patcherkofel. Roman dojazdil trať ako osemnásty, Petra potešila sľubným deviatym miestom.

Stredisko Patcherkofel vzdialené od centra Innsbrucku asi 25 minút jazdy autobusom je strediskom pre alpské disciplíny Zimných olympíjskych hier mládeže. Zasnežené kopce s perfektne upravenými zjazdovkami sa tak pýšia ideálnymi podmienkami pre alpské lyžovanie.

Vďaka kyvadlovej doprave, ktorej linky pretkávajú lokality športových disciplín bol presun na Patcherkofel pomerne jednoduchý, aj keď kvôli akreditácii a náramku umožňujúcemu fotografovať jednotlivé disciplíny bolo nutné navštíviť dve miesta.

Napokon však po malebnej ceste, ktorá tak trochu pripomínala štveranie sa cez horský priechod Donovaly z Bystrickej strany (odmysliac si tie 4 tunely, ktorými viedla diaľnica, skokanský mostík v areáli Bergisel a Tirolské domy a dvory) autobus dorazil pod kopec strediska Patcherkofel.

Súťaž v superobrovskom slalome zjazdárok už prebiehala, našej reprezentantke Petre Vlhovej sa podarilo umiestniť na slušnom deviatom mieste čo dáva tušiť, že o nej ešte v priebehu zajtrajšieho dňa, kedy bude na programe superkombinácia (super-G s jedným kolom slalomu) budeme počuť.

Po dekorácii víťazov v kategórii dievčat sa pokračovalo v kategórii chlapcov, kde sa Romanov Murínovi podarilo odjazdiť 18. najlepší čas. Napriek jeho menej početným štartom na súťažiach v tejto sezóne sa mu podarilo obsadiť pekné miesto z celkových 41 pretekárov, ktorí zjazd ukončili.

Umelá bobová a sánkarska dráha nachádzdajúca sa hneď vedľa zjazdovky mala dnes na programe iba tréningové jazdy. Na trati s 13 zákrutami, dĺžkou 1506m, prevýšením 136 metrov, sa sánkarom darilo dosahovať časy okolo 42 sekúnd.

Ešte pred zjazdom som stretol sánkarku Tatianu Žifčákovú, ktorá absolvovala tri prípravné jazdy tak ako neskôr v poobedňajších kolách dvojica sánkarov Jozef Čikovský a Patrik Tomáško.