Petra Vlhová pokorila kopec v Patcherkofli opäť ako štvrtá

Krásny slnečný deň, keď teplota dosahujúca -4°C sľubovala ideálne podmienky na sledovanie pretekov v Patcherkofli, kde bola na pláne disciplína v ktorej máme podľa predchádzajúcich výsledkov najlepšie šance na medailové umiestnenie – obrovský slalom dievčat v zastúpení Petry Vlhovej. Opäť to však skončilo so 4. miestom.

Petra už raz ukázala, že na to má počas superkombinácie, keď jej tretie miesto uniklo iba o vlások. To však mala v slalome najlepši čas, na štvrté miesto ju odtlačil výsledok zo super-G, kde bola až 17.

Po prvej jazde bola na priebežnom druhom mieste, keď za vedúcou švédkou Fjaellstroemovou zaostala iba o 0.22 sekundy. Pri rozhovore bolo v jej hlase cítiť troška nespokojnosť, keď spomenula, že na pretekoch dosahovala zatiaľ vždy lepšie časy. Tréner jej troška vytkol slabší štart, do ktorého mohla ísť troška aktívnejšie, ako poznamenal v cieli.

Nevýhoda zjazdárskych pretekov či už pre trénera alebo v neposlednom rade aj pre diváka je, že lyžiara možno sledovať iba z jedného miesta. Od televíznej obrazovky je to o niečo pohodlnejšie avšak atmosféra v reále sa to nevyrovná. Nebolo tomu inak ani tu, v Patcherkofli.

Po prestavbe trate som sa vydal po už asi šiesty-krát na kopec, hľadajúc ideálne miesto kam by ešte dopadali slnečné lúče. Keďže prvých 30 pretekárok druhého kola štartuje podľa ich umiestenia v prvom kole v obrátenom poradí (pre nezdatných v matematike Petra štartovala ako 29.), bolo dostatok času na mierne presuny po trati.

Druhá jazda Petre nevyšla, v závere trate stratila drahocenné stotiny, od tretieho miesta ju delilo iba 6, na víťazku to bolo 38 stotín. Petra si tak pripísala opäť do zbierky 4. miesto. Čas na „reparát“ ju čaká v piatok, keď odjazdí klasický slalom.

Po dojazde do cieľa jej vôbec nebolo do reči, čo sa jej ani veľmi nečudujem, napriek tomu by si asi veľa našich športovcov išlo nohy polámať, aby boli na 4. mieste.