Sánkarska štafeta a bežci na lyžiach v Innsbrucku

V štartovom poli v Seefeld Aréne neďaleko Innsbrucku sme u dievčat mali na štarte ako desiatu Barboru Klementovú, u chlapcov z 39. miesta vyštartoval Andrej Segeč. Barbora napokon dobehla do cieľa na 12. mieste, keď za víťazkou zaostala o 1:58,5. Andrejovi preteky nevyšli a tak s časom 3:15,7 na víťaza obsadil až 27. miesto.

Po včerajšom mraze -22,9°C, ktorý prekonal teplotný rekord, pričom v tieni teplota snehu dosahovala až -26°C, sa organizátori rozhodli posunúť štarty pretekov o hodinu neskôr. Napriek predpokladom však po príchode do Seefeldu bolo príjemnejšie ako v predchádzajúci deň (-9°).

Ako prvé sa na trať vydali dievčatá, ktorých bolo celkovo 40. V dvoch 2.5km kolách sa tak vytrápili za povzbudzovania divákov, moderátorov a inštrukcií trénerov, kde jednoznačne viedol tréner arménskej reprezentantky Lili Tonoyan, ktorý to s krikom tak prehnal, že dievčina po trati išla so slzami v očiach a napokon dobehla do cieľa ako posledná.

Barbora do prvého stúpania vybehla svižným tempom, ktoré sa jej darilo v prvom kole udržať, v priebehu druhého si udržala tempo aj napriek bolesti nôh do cieľa dobehla na 12. mieste.

U chlapcov sa očakával lepší výkon od Andreja Segeča, ktorý však nemal svoj deň a napokon dorazil do cieľa na 27. mieste. V tom čase som už sedel v autobuse do Patcherkofelu, aby som stihol poslednú disciplínu – miešanú sánkarsku štafetu, ktorá je jednou z nových disciplín uvedených na týchto .

V jednom kole štartujú tri sánkarske posádky v zložení dievča, chlapec, dvojsane. Prvý a druhý sánkár/-ka po prejazde cieľom odštartuje ďalšieho člena na štarte. Časomiera sa nezastavuje. Zloženie našej štafety: Nikola Drajnová, Jozef Petrulák, dvojsane: Jozef Čikovský a Patrik Tomaško.

Naša štafeta vyrazila do dráhy ako štvrtá po tom ako do cieľa dorazila dvojica Jozefa Čikovského s Patrikom Tomaškom mali druhý najlepší čas. Napokon sa však táto súťaž skončila víťazstvom tímov USA, Nemecka, Rakúska. Slovenskí sánkari boli v konečnom poradí až na 9. mieste so stratou necelých troch sekúnd na víťaznú posádku USA.

Našej dvojsankárskej posádke sa opäť nedarilo na štartoch, kde doplatili na málo skúseností s podobným pretekom, keď vyštartovali až oneskorene.