Tretie miesto v superkombinácii pre Vlhovú uniklo o vlások

Druhý deň v Innsbrucku sa Slovenským reprezentantom vcelku vydaril. O Najväčší úspech dnešného dňa sa zaslúžila Petra Vlhová, keď v superkombinácii obsadila 4. miesto. Roman Murín bohužiaľ v slalome spravil chybu na tretej bránke pred cieľom a tak neukončil pretek. Jozef Petrulák v sánkach vyjazdil po dvoch kolách 18. miesto.

V stredisku Patcherkofer mali naši lyžiari Petra Vlhová a Roman Murín pred sebou náročný program, keďže ich čakala superkombinácia (zjazd super-G + slalom) pričom odstup štartov bol 3 hodiny. Výsledné poradie superkombinácie napokon určil súčet časov z oboch závodov.

Dievčatá začínali na trati ako prvé, oproti včerajšiemu dňu však v chladnejšom počasí, pri príchode do strediska to bolo -10°C. Petra v zjazde odjazdila zo štvrtej pozície 17. najlepší čas, nič nenaznačovalo tomu, že by sa mohla v celkovom hodnotení uchádzať o medailové umiestnenia.

Po dojazde posledných dievčat nastúpili chlapci, kde náš Roman Murín štartoval hneď ako druhý. Podarilo sa mu so stratou 2.05 sekundy umiestniť na 16. mieste.

To už začalo presvitať na časť trate slnko a za pomoci čaju z bufetu tak postávanie pri trati bolo o čosi znesiteľnejšie. Úprava trate pre slalom prebiehala v plnom prúde. Vďaka rozdielu dĺžky tratí v slalome a super-G sa rovnaké miesto v spodnej časti trate zmenilo tentokrát na pozíciu blízko pod štartom.

Po trojici predjazdcov sa na štart postavili prvé pretekárky, ktoré si s typickým zvukovým doprovodom odrážania bránok v hľadali ideálnu stopu do cieľa pomedzi slalomové branky. Petra nastúpila na ľadový kopec ako 17. a nekompromisne zanechala za sebou všetky súperky.

Ani vďaka vynikajúcemu času v slalome, súčet z oboch jázd stačil iba na nepopulárne 4. miesto a tak musela v tento deň opustiť Patcherkofer bez medaily.

Roman nastupoval na trať ako 15. no pravdepodobne kvôli nervozite spravil technickú chybu na tretej branke pred cieľom čím neukončil preteky a vypadol. Podľa jeho slov by v prípade bezchybného prejazdu mal šancu na štvrté miesto.

Vďaka strategickej polohe „mini press centra“ z piatich montovaných buniek som pri odchode ešte zastihol na dojazde do cieľa dvojicu sánkarov Jozefa Čikovského a Patrika Tomáška, ktorý mi v rýchlosti vysvetlili princíp , ktorá je na programe v utorok.

Tento deň si podľa uhla pohľadu zaslúži prívlastok úspešný alebo nešťastný, každopádne netreba zabúdať na celkový zmysel olympíjskych hier mládeže. Nejde len o získané body, najlepšie časy. Veľkú váhu má aj samotný vzdelávací program pre mládež, na ktorom majú možnosť všetci atléti a školáci z tunajších škôl participovať.

Inovatívnym spôsobom viesť mládež k športu je nesmierne náročná a zároveň aj nákladná úloha, udržať si v dnešnej dobe pozornosť mladého človeka dá zabrať a komu sa to darí má môj obdiv.